KURUMSAL Kurucumuz Eğitim Felsefesi Yönetim Kadrosu BUEK İnsan Kaynakları EĞİTİM ÖĞRETİM Anaokulu Okul Öncesi İlkokul Ortaokul Lise Okullarımız YENİ KAMPÜSLER UĞURLU OLMAK Sorularla Uğur Okulları Uğur'da Sorumlu Üretim ve Tüketim Programı Uğur Makes You Global - U Makes U Global Sınav İçin Süper Beceriler Programı Uğur’da Aktif ve Sağlıklı Yaşam U Mag Newsletter Uğur Sınava Hazırlık Merkezi Eğitime Teknolojik Destek Uğur International U-Tigers Club U Store Duyurular ve Haberler Basın Odası Blog İnsan Kaynakları Bize Ulaşın Tanıtım Filmi

Sınav İçin Süper Beceriler Programı

Sınav İçin Süper Beceriler, Londra'da bulunan Roehampton Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği ile Uğur Okulları ve Uğur Kurs sınav grubu öğrencilerine yönelik olarak geliştirilen bir programdır. Bu program bir yıl boyunca haftada bir kez Uğurlu psikolojik danışmanlar tarafından sınav grubu öğrencilerine uygulanır.

 

Program, Roehampton Üniversitesi Gelişimsel Psikopatoloji Uzmanı Prof. Dr. Cecilia Essau ve Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilge Uzun tarafından Uğur Okulları ve Uğur Kurs öğrencileri için özel olarak geliştirildi.

Dünyada 21 farklı ülkede uygulanan “Yaşam İçin Süper Beceriler” programı ile ülkemizde çeşitli okullarda uygulanan “Mindful Okul Uygulamaları” programlarının birleştirilerek sadece Uğurlu öğrenciler için geliştirilen “Sınav İçin Süper Beceriler” programı 2022-2023 akademik yılında ortaokul 7 ve 8, lise 11 ve 12. sınıf öğrencilerine uygulanır.

Sınav İçin Süper Beceriler programının temel amacı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan öğrencilerin duygu durumlarını düzenlemek ve kaygı düzeylerini kontrol edebilmelerini sağlamaktır. Bu program ile öğrencilerin sınavlarda başarılı olma kabiliyetine sahip olmasına rağmen kaygıdan dolayı düşük performans sergilemelerinin önüne geçmek ve sınav becerilerini geliştirmek hedeflenmektedir.

Sınav İçin Süper Beceriler programının amacını, modüllerini ve detaylarını öğrenmek için dokümanımızı inceleyebilirsiniz. Dokümanı incelemek için tıklayınız.

Sizi Arayalım
×
Sizi Arayalım