KURUMSAL Kurucumuz Eğitim Felsefesi Yönetim Kadrosu BUEK İnsan Kaynakları EĞİTİM ÖĞRETİM Anaokulu Okul Öncesi İlkokul Ortaokul Lise Okullarımız YENİ KAMPÜSLER UĞURLU OLMAK Sorularla Uğur Okulları Uğur'da Sorumlu Üretim ve Tüketim Programı Uğur Makes You Global - U Makes U Global Uğur’da Aktif ve Sağlıklı Yaşam Uğurlu Öğretmenler Kulübü U Mag Newsletter Uğur Sınava Hazırlık Merkezi Eğitime Teknolojik Destek Uğur International U-Tigers Club U Store Duyurular ve Haberler Basın Odası Blog İnsan Kaynakları Bize Ulaşın Tanıtım Filmi

İstiklalin Uğurlu Kadınları

02/02/2022

Uğur Okulları öğrencileri, "İstiklalin Uğurlu Kadınları" projesi kapsamında Kurtuluş Savaşı’nda kahramanca mücadele eden kadınları araştıracak. www.ugurlusayfalar.com web sitesinde paylaşılacak kahramanlık öyküleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde online kitap olarak yayınlanacak.

Türk Milletinin büyük fedakarlık ve cesaret örneği göstererek kazandığı Kurtuluş Savaşı’nda, kadınların mücadelesi şanlı tarihimize gururla yazıldı. Kadınlar sadece cephe gerisinde değil bizzat cephede kahramanca savaşarak Millli Mücadele’nin başarıya ulaşmasında büyük rol oynadı. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk de “Dünyada hiçbir ulusun kadını, ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, ulusumu kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar hizmet gösterdim diyemez” sözleriyle Türk kadınının başarısını dünyaya duyurdu.

Uğur Okulları; Kurtuluş Savaşı’nın 100. yılında hem İstiklal şehitlerini anmak hem de bu onurlu mücadelede askerlerimizle omuz omuza savaşan kahraman kadınlarımızı gün yüzüne çıkartıp, onların asla unutulmayacağını göstermek amacıyla "İstiklalin Uğurlu Kadınları" projesini başlattı.

Proje kapsamında Uğurlu öğrenciler bulundukları illerde, İstiklal Savaşı sırasında, Milli Mücadele’ye katılan Türk kadınının hem cephede hem de cephe gerisindeki yararlılıklarını ve çalışmalarını araştıracak, bilinmeyen yönlerini ortaya koyacaklar. Öğrenciler araştırmalarını www.ugurlusayfalar.com web sitesi üzerinden paylaşacak ve kadın kahramanların hikayeleri online kitap haline getirilerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “İstiklalin Uğurlu Kadınları” ismiyle yayınlanacak. Kahraman İstiklal Kadınları hikayelerinin web sitesine yüklenmesi içi son tarih 17 Şubat.

Uğurlu Sayfalar İnternet Sitesi
Sizi Arayalım
×
Sizi Arayalım