KURUMSAL Kurucumuz Eğitim Felsefesi Yönetim Kadrosu BUEK İnsan Kaynakları EĞİTİM ÖĞRETİM Anaokulu Okul Öncesi İlkokul Ortaokul Lise Okullarımız YENİ KAMPÜSLER UĞURLU OLMAK Sorularla Uğur Okulları Uğur'da Sorumlu Üretim ve Tüketim Programı Uğur Makes You Global - U Makes U Global Uğur’da Aktif ve Sağlıklı Yaşam Uğurlu Öğretmenler Kulübü U Mag Newsletter Uğur Sınava Hazırlık Merkezi Eğitime Teknolojik Destek Uğur International U-Tigers Club U Store Duyurular ve Haberler Basın Odası Blog İnsan Kaynakları Bize Ulaşın Tanıtım Filmi

Akademik Başarının Takibi Ders Çalışmak Kadar Önemli

21/12/2020 - Uğur Okulları

Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanırken planlı ve düzenli ders çalışmanın yanı sıra öğrencinin akademik başarı sıralamasını ve Türkiye genelinde hangi yüzdelik dilimde bulunduğunu görmesi de büyük önem taşıyor.  

İdeallere ulaşma yolunda öğrencilerin akademik başarısını etkileyen pek çok faktör bulunuyor. Yüz yüze eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitim sürecinde de ilk kural düzenli ders çalışmak. Öğrencilerin öğretmenleriyle birlikte işledikleri canlı derslerde ve bireysel çalışmalarında edindikleri kazanımların derecesini ise Türkiye geneli düzenlenen sınavlar belirliyor. Öğrenciler sınavlardan aldıkları sonuçlara göre hem eksiklerini giderme şansı buluyor hem de sınavda zamanı doğru ve etkin kullanmayı öğreniyor. Sınavlar sonrası öğrencilerin Türkiye çapındaki genel başarı oranları da hedeflerine yönelik çalışma planları ve sınavlara hazırlık sürecinde yol gösterici nitelikte. 

ÖĞRENCİ BAŞARI YÜZDESİNİ GÖREBİLİYOR

Ayrıca üniversite ve liseye giriş sınavlarının bir provası olarak da kabul edilen Türkiye geneli düzenlenen sınavlar aynı zamanda, öğrenciyi gerçek sınava hazırlıyor. Uzmanlar da özellikle üniversite sınavlarında puana göre değil başarı sıralamasına göre tercih yapmanın önemine dikkat çekiyor.  Türkiye geneli sınavda akademik başarı yüzdesini gören ve hedeflediği yolda emin adımlarla ilerleme şansı bulan öğrenci hayallerine kavuşuyor. 

UĞUR KABUL SINAVI 9-10 OCAK’TA 

Pandemi sürecinde Türkiye’nin dört bir yanında uzaktan eğitimi kesintisiz sürdüren Uğur Okullarında sınav heyecanı başlıyor. Uğur Okulları’nın her yıl düzenlediği; Türkiye genelinde tüm öğrencilerin yüzdelik dilimlerini görmelerine, eksiklerini tespit ederek kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak Uğur Kabul Sınavı (UKS), bu yıl 9-10 Ocak 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek. Son başvuru tarihinin 6 Ocak 2021 olduğu sınava 4. sınıf ve 11. sınıf arasındaki tüm öğrenciler katılabilecek. UKS için başvurular www.uks.ugurokullari.k12.tr web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.  Sınavla ilgili detaylı bilgiye de https://ugurokullari.k12.tr/haberler/detay/uks adresinden erişebilirsiniz.

#Eğitim #Uzaktan Eğitim #Uğurlu Olmak
Sizi Arayalım
×
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
×
Sizi Arayalım