Kurumsal Tarihçe Kurucu Eğitim Felsefesi Yönetim Kadrosu BUEK İş Ortaklığı Eğitim Öğretim Okul Öncesi İlkokul Ortaokul Lise Okullarımız Yeni Kampüsler Uğurlu Olmak U Mag Newsletter Uğur Sınava Hazırlık Merkezi U-Digital Uğur International U-Tigers Club Uğur’da Sanat Var U Store Duyurular ve Haberler Basın Odası İnsan Kaynakları Bize Ulaşın Tanıtım Filmi

“Uğur YKS Tercih Ofisleri” ile Öğrencilere Ücretsiz Danışmanlık

Uğur Okulları, 50 yılı aşkın sınav deneyimi ve birikimi ile ücretsiz YKS Tercih danışmanlığı hizmeti sunuyor. Uğur YKS Tercih Ofisleri ile öğrencilere kariyer eğilimleri ve hayalleri doğrultusunda, doğru üniversite tercihi yapmaları konusunda danışmanlık hizmeti sunmak amaçlanıyor. Uğur Okullarının kampüsleri, anadolu liseleri ve yeni okullarının tanıtım ofislerinde uygulanacak olan hizmet 18 Temmuz Perşembe günü itibarıyla başladı.

Tercih döneminde, Uğur Okulları uzman psikolojik danışmanlarının her öğrenciye özel olarak hizmet vereceği tercih ofisleri, tüm öğrencilere açık olacak. Hizmetten yararlanacak öğrenci ve velilerin ilgili okul, kampüs ya da tanıtım ofisini arayarak randevu almaları yeterli olacak. Uğur YKS Tercih Ofisleri hafta içi her gün 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecek.


Aynı zamanda Uğur Okullarında, öğrencilerin YKS’de elde ettikleri başarı düzeyine göre artan oranlarda avantajlı kayıt imkanı da sağlanacak. 


Uğur Okulları Uğur Okulları Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve AR-GE’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Sezgin YKS tercih süreci ile ilgili, “Öğrencilerimizin üniversite tercihinde bulunurken göz önüne almaları gereken en önemli kriter, seçecekleri bölümün kendilerine ne kadar uygun olduğu. Kendilerine “ben kim olmalıyım?” sorusunu sordukları bu çağlarında, seçecekleri mesleğin bu sorunun cevabı ile uyuşup uyuşmadığı iyi değerlendirilmelidir. Aile baskısı, çevrenin oluşturduğu yanlış öğrenmelerle öğrenciler istemedikleri bölümleri yazabiliyor. Her öğrenci kendine ve gelecek hayallerine en uygun olacağını, kendisini en mutlu edecek mesleğin tercihinde bulunmalı.” dedi. 

Sizi Arayalım
×
Sizi Arayalım